Kazania
Rzymskie Martyrologium
Śpiewaj z nami GODZINKI
Wspólnota modlitewna
TEKSTY SĄ DOSTĘPNE
TAKŻE PRZEZ:
bezpłatna prenumerata e-mailowa
kanał RSS
DLA WEBMASTERÓW:
dodaj rozmyślania na swojej stronie
"Z Bogiem" — rozmyślania — część 352

"Pewien zwierzchnik /synagogi/ przyszedł do Niego i, oddając pokłon" (Mt 9, 18).
 
Biegnij i ty do Mistrza i adoruj Go. Biegnij przed tabernakulum! Czyń to choćby ze względu na obojętność, jaką świat płaci Zbawicielowi za tyle miłości. Albowiem zaprawdę, na tabernakulach naszych spełniają się jak najdokładniej słowa Pisma św.: "Bo któryż naród wielki ma bogów tak bliskich, jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy?" (Pwt 4, 7). A dlaczego tak bliski? Jedynie tylko z miłości ku nam. Jedynie dlatego, gdyż "znajduje radość przy synach ludzkich" (Prz 8, 31). W Najśw. Sakramencie stały się błogosławioną prawdą słowa Jezusa: "Nie zostawię was sierotami" (J 14, 18).
Ale jaka jest odpłata za tyle bezinteresownej miłości? Tomasz a Kempis skarży się: "Wielu pielgrzymuje do rozmaitych miejsc dla uczczenia relikwii Świętych Pańskich. A oto Ty sam obecny jesteś tu przy nas na tym ołtarzu". - Inny miłośnik Boga w Hostii Przenajświętszej biada: "Na odwiedziny towarzyskie jest czasu dość, ale nie ma go, by odwiedzić Boga w tabernakulum ".
Co ty uczynisz? Co powinien uczynić? Odwdzięczaj się wreszcie miłością za miłość. Miłością wynagradzaj za tyle oziębłości świata. Ilekroć tylko możesz, odwiedzaj wielkodusznie i z miłością swego Mistrza. Nie o to chodzi, byś szedł na całą godzinę, czy na pół, ale byś wstępował na kilka minut. A jeżeli wskutek pracy zawodowej nie zawsze będziesz mógł odprawić takie nawiedziny, wtedy postaraj się w swoim otoczeniu, wśród swoich krewnych o to, by zawsze jeden przynajmniej przyniósł od Jezusa w Najśw. Sakramencie błogosławieństwo dla wszystkich. Szczególnie zaś wtedy biegnij przed tabernakulum, gdy cię przygniata ciężkie cierpienie, gdy cię dręczą ciężkie pokusy, gdy masz powziąć donioślejszą decyzję. Nigdy tego nie pożałujesz! Jak to czytamy w Piśmie św.? "Jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów! Dusza moja pragnie i tęskni do przedsieni Pańskich" (Ps 84, 2).

Rozmyślania pochodzą z książki "Z Bogiem" o. Atanazego Bierbauma OFM, wydanej w Krakowie w 1934 r. za aprobatą tamtejszej Kurii Książęco-Metropolitalnej.

« wcześniejsze