Śpiewaj z nami GODZINKI
Z Bogiem - rozmyślania dla świeckich
Wspólnota modlitewna
TEKSTY SĄ DOSTĘPNE
TAKŻE PRZEZ:
bezpłatna prenumerata e-mailowa
kanał RSS
Rzymskie Martyrologium

Dnia 3-go listopada pamiątka świętego Kartusa, Ucznia Apostolskiego.
W Cezarei w Kapadocji męczeństwo św. Germana, Teofila, Cezarego i Witalisa, którzy w prześladowaniu za Decjusza chwalebnie triumfowali.
W Saragossie śmierć męczeńska niezliczonych Męczenników św., którzy pod panowaniem namiestnika Dacjana ofiarowali swe życie za Chrystusa.
W Viterbo męczeństwo św. Walentyna, Kapłana i św. Hilarego, Diakona, których dla wiary chrześcijańskiej w czasie prześladowania Dioklecjańskiego obciążono kamieniami i wrzucono do Tybru. Ponieważ jednak cudownie utrzymali się przy życiu, więc przez miecz zdobyli sobie koronę niebieską.
W Clairvaux złożenie św. Malachiasza, Biskupa Connory w Irlandii, który swego czasu zasłynął wielu cnotami, zaś życie jego opisał św. Bernard, Opat.
Tegoż dnia uroczystość św. Huberta, Biskupa z Tongern-Leodium. — W Anglii uroczystość św. Wenefrydy, Dziewicy i Męczenniczki. — W Vienne wspomnienie św. Domnusa, Biskupa i Wyznawcy.
Również złożenie zwłok św. Pirminiusza, Biskupa z Meaux. — W Urgel w Hiszpanii uroczystość św. Hermengaudiusza, Biskupa. — W Rzymie uroczystość św. Sylwii, Matki św. Grzegorza, Papieża.

Czytania pochodzą z książki wydanej przez Towarzystwo Jezusowe w 1910 r.

« wcześniejsze