Kazania
Śpiewaj z nami GODZINKI
Z Bogiem - rozmyślania dla świeckich
Wspólnota modlitewna
TEKSTY SĄ DOSTĘPNE
TAKŻE PRZEZ:
bezpłatna prenumerata e-mailowa
kanał RSS
Rzymskie Martyrologium

Dnia 4-go czerwca w Agnonie w Abruzzach uroczystość św. Franciszka ze szlacheckiej rodziny włoskiej Caracciolo, założyciela zakonu Kanoników Regularnych Mniejszych. Pałał on miłością Boga i bliźniego, był pełen gorliwości w rozszerzaniu nabożeństwa do Przenajświętszego Sakramentu Ołtarza. Pius VII policzył go w poczet Świętych; relikwie jego doznają wielkiej czci w Neapolu.
W Rzymie śmierć męczeńska św. Arecjusza i Dacjana. — W Bresci męczeństwo św. Klateusza, biskupa z czasów cesarza Nerona. — W Panonii uroczystość pamiątkowa św. Męczenników Butylusa i towarzyszy.
W Sissek w Ilirii dzień zgonu św. Kwiryna, biskupa. Jak pisze Prudencjusz, został on za wiarę świętą wrzucony z kamieniem u szyi do rzeki i tak pozyskał koronę męczeńską.
W Arras śmierć męczeńska św. Saturniny, Dziewicy. — W Tivoli dzień zgonu św. Kwiryna, Męczennika. — W Konstantynopolu uroczystość św. Metrofana, patriarchy i Wyznawcy.
W Milewe w Numidii uroczystość św. Optata, biskupa, wsławionego uczonością i życiem świątobliwym. — W Weronie uroczystość św. Aleksandra, biskupa.

Czytania pochodzą z książki wydanej przez Towarzystwo Jezusowe w 1910 r.

« wcześniejsze